Natječaj za besplatno sudjelovanje na Zimskoj školi informatike - Krapina 2015.
Autor: VESELA KODŽOMAN BARAĆ, 7. 11. 2014.

Otvoren je natječaj za besplatno sudjelovanje na Zimskoj školi informatike - Krapina 2015.

Iz Hrvatskog saveza informatičara pozivaju sve mlade i darovite informatičare osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske i članove udruga i klubova Hrvatskog saveza informatičara, koji su na informatičkim natjecanjima i smotrama softverskih radova na nacionalnoj razini u 2014. godini postigli zapažene rezultate, da se prijave na natječaj Hrvatskog saveza informatičara za besplatno sudjelovanje na 20. zimskoj školi informatike - Krapina 2015.

Zimska škola informatike dugogodišnji je program Hrvatskog saveza informatičara kojim se želi dodatno obrazovati mlade, nadarene informatičare osnovnih i srednjih škola iz cijele države, obrazovati mlade informatičare iz županije u raznim područjima informatike, od početnih do naprednih, osposobiti nastavnike svih struka kako bi lakše uveli informacijske i komunikacijske tehnologije u nastavu, te nastavnicima informatike iz županije dati priliku za usvajanje novih informatičkih znanja.

Na Zimsku će školu biti pozvani učenici osnovnih i srednjih škola koje će, temeljem pristiglih prijava, izabrati Izvršni odbor Hrvatskog saveza informatičara, a broj pozvanih učenika ovisit će o organizacijskim, tehničkim i financijskim mogućnostima organizatora.

20. zimska škola informatike, koju Hrvatski savez informatičara organizira u suradnji s Krapinskim informatičkim klubom i Srednjom školom Krapina, a pod pokroviteljstvom Hrvatske zajednice tehničke kulture, Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta Republike Hrvatske, Županije krapinsko-zagorske i Grada Krapine, održat će se od 2. do 10. siječnja 2015. u Srednjoj školi u Krapini.

Sudionici će prema svojim željama moći sudjelovati u nekim od ponuđenih radionica:

za učenike osnovnih škola:

• Logo
  • Python
  • Flash
  • C/C++
  • Algoritmi
  • Izrada WEB stranica – HTML
  • Java Android

Osim navedenih radionica za sve će sudionike biti organizirana i zanimljiva predavanja, te drugi sadržaji, a radionice će voditi stručni suradnici HSIN-a, uspješni mladi informatičari i nosioci olimpijskih informatičkih medalja, te stručni suradnici iz Krapine.

Svi zainteresirani za sudjelovanje na Zimskoj školi pozivaju se da ispune Prijavnicu, najkasnije do 1. prosinca 2014. godine. Rezultati natječaja bit će objavljeni na web stranicama HSIN-a najkasnije do 8. prosinca 2014. godine, a odabrani će učenici o svim detaljima vezanim za Zimsku školu biti obaviješteni pismenim putem.