« Travanj 2024 »

Natjecanje u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“
Autor: Matea Sučić, 22. 1. 2024.

Ove je školske godine naša škola sudionica Nacionalnoga projekta za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja čiji je cilj razvijanje čitalačke pismenosti, sposobnosti analiziranja, prosuđivanja, zaključivanja, kritičkog promišljanja, ali i stjecanje znanja iz opće kulture.

Ovogodišnji je zadatak pročitati tri književna djela – „Trči... Ne čekaj me!” Bojane Meandžija, „Moja baka je zmaj” Melite Rundek te „Zeleni pas” Nade Mihelčić. Šesteročlanu ekipu koja se uključila u projekt čine učenici: Ivan Cvitanušić (7. a), Dorian Vidić (7. a), Katarina Galić (8. c), Ena Perić (8. c), Josipa Perić (8. c) i Tina Pupić Vurilj (8. c). Mentorica im je učiteljica hrvatskoga jezika Matea Sučić.

U sklopu projekta u četvrtak 18. siječnja 2024. godine održana je školska razina natjecanja u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda” s temom „Čitam, mislim, razgovaram...”. Školska se razina natjecanja odnosi na pitanja vezana uz sadržaj, likove te mjesto i vrijeme radnje pročitanih književnih djela.

Na provedenoj školskoj razini naši su učenici ostvarili izvanredan uspjeh, a prva su tri mjesta zauzeli Dorian Vidić (7. a), Ivan Cvitanušić (7. a) i Katarina Galić (8. c) koji su se plasirali na županijsku razinu natjecanja. Želimo im puno uspjeha u budućim zadacima te užitka u daljnjem proučavanju književnih djela!