Protekla su dva dana na sinjskoj Pijaci bila još veselija i živopisnija nego inače, a tajna se krije u prvome božićnom sajmu naše učeničke zadruge. Članovi učeničke zadruge od 5. do 8. razreda okupili su se s voditeljicom učeničke zadruge učiteljicom hrvatskog jezika Mateom Sučić i ostalim učiteljima koji su ih usmjeravali tijekom pripreme raznovrsnih rukotvorina – adventskih vijenaca, božićnih ukrasa, privjesaka i drugih ukrasnih predmeta te su izložili svoje proizvode stanovnicima našega grada i pritom naišli na ogromnu podršku, more osmijeha i ljudi dobre volje koji su podržali njihov rad. Izniman doprinos uspjehu učeničke zadruge svojom energijom, idejama i radom svakodnevno daju voditelji sekcija i suradnici – ravnatelj škole prof. Nikola Vučković, učitelj razredne nastave Filip Ratković, učiteljica likovne kulture Penka Miladinov, učiteljica vjeronauka Danja Milun, učiteljice prirode, biologije i kemije Jasminka Munivrana i Jelena Vrdoljak, učiteljica geografije Anna Vuković, učiteljica informatike Ivna Vuković, učiteljica matematike i informatike Katarina Vuković, učiteljica povijesti Tea Vukasović-Lončar te učiteljica njemačkog jezika Antonjeta Vulić-Bilobrk.

Iako je vremenska prognoza ovih dana uglavnom tmurna, baš je ovih dvaju dana zasjalo sunce, kao da se i ono udružilo s dobrom energijom vrijednih učenika kako bi sve proteklo u lijepom predblagdanskome duhu i ozračju mira, vjere i radosti. Unatoč niskim temperaturama, članovi zadruge s vedrinom i bez pogovora prezentirali su svoje proizvode te ih pritom uspjeli sve prodati i tako ukrasiti domove naših sugrađana. Svaki će ukras zasigurno biti višegodišnji podsjetnik na dječji trud, neiskvarenost i vjeru u bolje sutra. Ovaj je sajam temelj za sve buduće sajmove na kojima će učenička zadruga prezentirati svoje proizvode tijekom godine, a svojom je uspješnošću probudio u učenicima još veći žar za budućim poduzetničkim izazovima.

Podrška i pozitivna energija koju je prvi božićni sajam učeničke zadruge Majčina dušica prenio na naše sugrađane pokazuje da odrasli prepoznaju vrijednost učeničke marljivosti i potrebu da se djeca podrže od malih nogu u svojim zamislima, kreativnosti i realizaciji svega što zamisle kako bi u samome početku spoznali koja je vrijednost marljivoga rada i ustrajnosti.

Kad se male ruke slože, sve se može!

Skip to content